Pobyty s intenzivní výukou jízdy na koni

V roce 2018 je připravena kromě týdenních prázdninových kurzů i nabídka kratších jezdeckých pobytů s intenzivní výukou jízdy na koni, včetně možnosti startů na drezurních a skokových veřejných trénincích.

V případě zájmu o pobyt nás kontaktujte na e-mailovou adresu: manon@wo.cz, zašleme Vám přihlášku a bližší informace o pobytu, také Vám rádi odpovíme na Vaše další otázky.


DREZURNÍ A SKOKOVÉ VEŘEJNÉ TRÉNINKY

Termíny viz akce

v rámci pobytů nabízíme zájemcům, kteří již mají odpovídající jezdecké zkušenosti, možnost startu na drezurním nebo skokovém veřejném tréninku.

Cena za jeden start ve skokovém veřejném tréninku je 570,-Kč, na drezurním veřejném tréninku 500,- Kč (pronájem koně + startovné).JARNÍ PRÁZDNINY S VÝUKOU JÍZDY NA KONI

V TERMÍNU VAŠICH PRÁZDNIN
5 nocí, 7 výukových lekcí + návštěva krytého bazénu. Pobyt je vhodný pro začínající i pokročilé jezdce od 8 let.

Naše snaha bude opět směřovat ke zlepšování souhry mezi jezdcem a koněm. Budeme pracovat na nezávislosti našich pomůcek - sedu, holení a ruky. Podíváme se na přechody v rámci chodu i mezi chody, budeme zlepšovat skokový sed, správný pohyb v parkuru a přijití ke skoku. Výuka je vždy přizpůsobena zkušenostem jezdce.

Téma pobytu - základní pravidla jezdeckých disciplín a co se v pravidlech změnilo.

Věrnostní cena: 5 400,- Kč


VELIKONOČNÍ POBYT S VÝUKOU JÍZDY NA KONI - ZZVJ

28. BŘEZNA - 2. DUBNA 2018
5 nocí, 7 výukových lekcí + bowlingový turnaj. Pobyt je vhodný pro začínající i pokročilé jezdce od 8 let.

Na velikonočním pobytu na nás čeká příprava na ZZVJ - bezpečný pohyb na jízdárně, předvádění koní, testy, hezké předvedení drezurní úlohy a souhra mezi jezdcem a koněm na parkuru. ZZVJ se konají v našem areálu 7. dubna 2018, takže to bude pro některé dvojice opravdová generálka. Výuka je vždy přizpůsobena zkušenostem jezdce a program je zpestřen o sportovní a společenské hry.

Téma pobytu - ZZVJ  a mé první závody.

Věrnostní cena: 5 500,- Kč


DUBNOVÝ VÍKENDOVÝ POBYT S VÝUKOU JÍZDY NA KONI

27. - 29. DUBNA 2018 možnost prodloužení do 1. KVĚTNA 2018
+ možnost startu na drezurním veřejném tréninku

Víkend, 3 lekce + turnaj ve stolním tenise. Pobyt je vhodný pro začínající a pokročilé jezdce od 8 let.

Práci si tentokrát zpestříme pomocí bariér v kroku, klusu i ve cvalu. Uvidíte, kolik nových zkušeností nám přinesou. Díky nim můžeme zlepšit naše dovednosti v drezurní přípravě i v průběhu parkuru. Při skokové přípravě projdeme to, co nám dělá největší potíže a na závěr si vše ověříme v celém parkuru. Výuka je vždy přizpůsobena zkušenostem jezdce. Připraveny jsou i hry a soutěže.

Téma pobytu - Jezdecký průvodce světem koní a dětí - GALOP.

Věrnostní cena: 2 460,- Kč


KVĚTNOVÝ VÍKENDOVÝ POBYT S VÝUKOU JÍZDY NA KONI + DEN STAROKLADRUBSKÉHO KONĚ

25. - 27. KVĚTNA 2018
+ NÁVŠTĚVA DNE STAROKLADRUBSKÉHO KONĚ v Kladrubech n.L.
Víkend, 3 lekce + Den starokladrubského koně. Pobyt je vhodný pro začínající a pokročilé jezdce od 8 let.

Pobyt v květnu nám přiblíží chyby, které se v základních úlohách objevují nejčastěji - budeme se učit je napravovat a tím zlepšovat náš jezdecký projev. Na závěr pobytu si tentokrát vyzkoušíme jednoduché skokové řady, které dají prostor pro pravidelný pohyb koně a jezdci tak možnost vylepšit detaily sedu. Možná někdo zvládne řady i bez držení či dokonce bez třmenů. Výuka je vždy přizpůsobena zkušenostem jezdce. Už teď se těším na návštěvu Kladrub!

Téma pobytu - Den starokladrubského koně.

Věrnostní cena: 2 600,- Kč


PODZIMNÍ PRÁZDNINY S VÝUKOU JÍZDY NA KONI

26. - 30. ŘÍJNA 2018
+ kdo zvládne ZZVJ nejlépe?
4 noci, 7 lekcí + horolezecká stěna. Pobyt je vhodný pro začínající a pokročilé jezdce od 8 let.

Opakováním a vylepšováním provedení se jezdec i jeho kůň může neustále zlepšovat a o to nám v této přípravě na ZZVJ půjde. Pro starší, kteří by již s jistotou obstáli, bude pobyt vedený ve vyšší náročnosti - obtížnější drezurní úloha, ustupování na holeň, vyšší nároky na skokovou přípravu i parkur. Ti, kdo se na ZZVJ chystají, si poctivě zopakují všechny okruhy zkoušek. Při podzimních prázdninách vždy někam jezdíme - tentokrát pojedeme do Svitav, vyzkoušet si horolezeckou stěnu. Lekce budou vždy přizpůsobeny zkušenostem jezdců. Nezapomeňte na sportovní oblečení.

Téma pobytu - můj vzor aneb obdivujeme největší české a světové hvězdy.

Věrnostní cena: 5 080,- Kč


LISTOPADOVÝ VÍKENDOVÝ POBYT S VÝUKOU JÍZDY NA KONI

16. - 18. LISTOPADU 2018
+ možnost startu na drezurním veřejném tréninku
Víkend, 3 lekce + návštěva krytého bazénu. Pobyt je vhodný pro začínající a pokročilé jezdce od 8 let.

Při pobytu se budeme snažit zdokonalovat kvalitu a přesnost v přechodech a obratech. Zkušenější jezdci si vyzkouší i těžší varianty přechodů a kontracval. Při nedělní skokové lekci si zopakujeme kavaletu nebo bariéru na kruhu a skoky na rovné linii, práci doprovodí i malý dvojskok - hlavním cílem bude kontrola pohybu koně během celé sestavy. Lekce budou vždy přizpůsobeny zkušenostem jezdců. Ježdění na koni si tentokrát, kromě jiného, zpestříme kondičními testy.

Téma pobytu - sedm Parelliho her.

Věrnostní cena: 2 460,- Kč

______________________________________________________________________________________________________________________

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY S VÝUKOU JÍZDY NA KONI

26. - 30. PROSINCE 2018
+ start na Adrenalin cupu 2018
4 noci, 5 lekcí + bruslení na zimním stadionu v Litomyšli. Pobyt je vhodný pro začínající a pokročilé jezdce od 8 let.

Při vánočním pobytu zopakujeme to, co jsme se celý rok učili, ale také si část jedné lekce zpestříme bez sedla. Jednu hodinu nechám na vás a budeme se věnovat tomu, co budete chtít samy procvičovat - třeba práci na dvou stopách - to se těším. Ve skocích se budeme připravovat na Adrenalin cup, při tomto pobytu máte totiž možnost se zúčastnit opravdových malých soutěží i s rozeskakováním a následným vyhodnocením. Lekce budou vždy přizpůsobeny zkušenostem jezdců. Tradičně pečeme pamlsky pro koně i jezdce.

Téma pobytu - největší události roku 2018.

Věrnostní cena: 4 200,- Kč

______________________________________________________________________________________________________________________


Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz