Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

Zahajovací den VC Litomyšle pod taktovkou Martina Šoupala

Ve čtvrtek 2. června se v Suché u Litomyšle zahájilo páté kolo Českého skokového poháru 2016. Dařilo se zejména Martinu Šoupalovi, který s Celine 1 zvítězil v Malé Túře – 115cm a  s Levisem 5 v soutěži č.2 s překážkami o výšce 110cm.
Soutěžní den odstartovala soutěž na limitovaný čas do 100cm, kde se nejvíce limitu přiblížila Daniela Jůvová s Halou 2 (JK Hřebčín Suchá), druhá pak byla Kateřina Šislerová s Celtis (Hiporehabilitace Baneta) a třetí Mariana Michlíčková a Amaltea (JO Misl Voděrady).
V druhé soutěži s návazným rozeskakováním se po již zmíněném Martinu Šoupalovi (Showpal Equiteam) umístil Lukáš Sojka a Galisto-S (Master Horse Club), třetí příčku obsadil Matouš Kořínek a Cornelia K (Stáj Nový Dvůr).
Vítěz Malé Túry, Martin Šoupal s Celine 1, byl v cíli pouze o 0,7 sekundy rychleji, než druhá domácí Štěpánka Zavoralová se Simonou 3. Pomyslný bronz si pak odvážel Lukáš Sojka a Diva-V.
V pátek 3.6. bude velmi nabitý program – čtyři soutěže – Malá Túra, druhá kvalifikace Amateur Tour, Střední Túra a na závěr stylová soutěž: kvalifikace Czech Junior Cup.
Začátek první soutěže je v 8:00!