Velká cena Litomyšle 2010

Pátek měl v zahajovacích soutěžích velmi bohaté obsazení. První soutěž Cena Tennerife Stable (110/120) se mezi 69 jezdci nejlépe povedla M. Šoupalovi na Lapentti /SK Olympia/ před dvojicí O. Zvára - Larenzo /Arcus Eng. Czech/ a výborným juniorským jezdcem Janem Zwingerem na Limit 5 /JK Mustang/

Rekordní účast byla zaznamenaná v druhé soutěži dne - Ceně společnosti T a T trade (120/130). Z peletonu 85 jezdců se z prvenství radovala Kateřina Veselovská na Avena 1 a nepustila ani místo třetí - tentokrát na Kira 1 /JK Hřebčín Suchá/ mezi Katčiny časy se dokázal vklínit Marek Hentšel v sedle Damerikana /JK Baník Ostrava/

Páteční horký den byl zakončen Cenou společnosti TERMOMONT (130/140) zde se dařilo domácímu Jiřímu Skřivanovi na Mercedes, před Lukášem Sojkou - Dumol (Pol) a  Kateřinou Veselovskou na Avena 1.

Páteční večer měl velmi sympatické pokračování. Parkuroví jezdci vyměnili jezdecké úbory za fotbalové dresy a na městském stadionu v Litomyšli byl ve 20.00 učiněn slavnostní výkop fotbalového utkání ČECHY - MORAVA. Čeští hráči se po prohře v minulém roce postarali o senzaci, když po penaltách zvítězili 1:0. Překvapením večera byla pro účastníky závodů připravena velmi vydařená Coctail Gril Párty, sponzorovaná firmou De Heus, doplněná barmanským show vystoupením.

První vítězná dvojice sobotního dne byla v Ceně spol. DANCE AND JUMP ( L ) Kristýna Stonjeková s Vidinou /Stáj Marengo/ (83 startujících), dokonce dvě vteřiny nadělila R. Doležalovi na Livigno (JK Hřebčín Suchá), třetí místo patřilo Petru Veselovskému na Isar /Zámek Vilémov/

Z vítězství Ceny Energys se radoval Vladimír Malák na Kashmir /JK Všetice/, který po jízdě bez třmenů na prvenství asi nepomýšlel. Druhé místo s minimálním rozdílem obsadil ostravský Marek Hentšel na Sauron před rychlou Terezou Veselou se Saragozou /JK Hůrka Libchavy/, zde se seřadili na dekorování na 6., 7. a 8. místě jezdci dynastie Skřivanových - Honzík, Mirka a Petra, bohužel bez Jiřího, který - jak podotkl Aleš Suchánek - padl v boji ... a to doslovně:-)

Sobotní soutěže byly doprovázeny, stejně jako v pátek, vysokými letními teplotami. Přesto se v Ceně spol. FALTON objevilo 44 dvojic. Soutěž se stala šťastnou pro dvojici Jiří Luža - Land Rebel /JS Schneider/, velkou radost udělala domácímu publiku 2. místem Petra Skřivnová s Odysseou /Stáj Manon Litomyšl/ před Ondřejem Zvárou na Latigo /AEC/

Již tradičně jsme se mohly těšit v sobotu večer na bowlingový turnaj, zde již naznačil přicházející skvělou formu Jan Zwinger, když jeho tým TUDOROVCI mezi 16 zvítězil. Jasným pokračováním byla Dance párty s DJ Rodrigem :-)

Neděle měla dva vrcholné okmžiky - 4. kolo Českého skokového poháru - Velkou cenu Litomyšle 2010 a voltiž XXL. Těžko říci,  který z vrcholů zůstane v paměti účastníků déle :-) Ale začneme pěkně popořádku...

Nedělní soutěž Cena spol. Ekomonitor ( L ) měla mezi finálovou desítou řadu favoritů. V rozeskakování nakonec nenašla přemožitele vítězka sobotní soutěže DJ Kristýna Stonjeková s Vidinou. Cenu pro ošteřovatele vítězného koně věnovalo Hodinářství a klanotnictví Němec, v tomto případě si cenu více než zasloužil pan Stonjek :-) opět se dařilo O. Zvárovi na Wijnad Arcus - 2. místo, třetí místo patřilo A. Daňkovi s Cornetto /JK Všetice/

Jak bylo předesíláno, v sobotu večer Jan Zwinger nastínil přicházející ohromující formu. Soutěž Ceny spol. MACH - LÍHNĚ KUŘAT, se po skvělém výkonu malé kobylky s velkým srdcem, stala záležitostí Jana Zwingera a Sisi 5 /JK Mustang/ před J. Bubnem na Iron 1 /Stáj Buben/ a konečně jsme uslyšeli :-) i o Aleši Opatrném, třetím dekorovaným byl na Verdi 6 /JS Opatrný/. Milým překvapením byla účast ve finále 14.- ti leté Tiny Šalkové.

Soutěž DANCE AND JUMP CZECH JUNIOR CUP 2010 v Litomyšli  zaslouženě vyhrál Jan Zwinger, před Terezou Veselou a domácí Petrou Skřivanovou.

V show programu mohli diváci obdivovat voltižní umění Mistra světa Petra Eima a voltižní skupiny Lucky Drásov pod vedením Petry Cinerové. Pak se diváci dočkali - konečně se mohli pokochat vybroušeným stylem voltižní dvojice XXL - jak trefně řekl Radovan Šalek: " tak tohle jste ještě neviděli a jen tak brzy neuvidíte!"

Voliž XXL - lonžér: MISTR SVĚTA Petr Eim, kůň: Čenda, zlatí hoši: Michal Mundil a Aleš Suchánek. Petr Eim byl z výkonu nadšen: "je radost trénovat takovéto talenty :-) dopadlo to nad očekávání - nikomu se nic nestalo :-)"

Neděle se již nepotýkala s vysokými teplotami a tribuny přilákaly diváky, kteří si nechtěli nechat ujít zlatý hřeb třídenních závodů. Na startovní listině Velké ceny Litomyšle se sešla špička české skokové scény - teď mi jen zní v uších hláška závodů: "kluci, není tu Bára Tomanová, tak máte šanci vyhrát! :-)"

Na vítězné vlně ve Velké ceně Litomyšle 2010 pokračoval i nadále Jan Zwinger na skvělém AL Campo, který jako jediný překonal obě kola bez penalizace. Aleš Opatrný v sedle Quorum G a domácí Jiří Skřivan s Marcedes byli z prvního kola čistí a oba také ve druhém kole chybovali, lepším časem si druhou příčku "bohužel :-)" vybojoval Aleš a čtvrté místo si z Litomyšle odnesl i v sedle Carusa 279 /Stáj Opatrný/.

Po dekorování vylosoval Jan Zwinger majitele nového LCD televizoru.

Pořadí po 4. kole ČSP: 1. Ludvík Jandourek 2. Martin Šoupal, 3. Jiří Papoušek

Přejeme všem účastníkům ME dětí juniorů a mladých jezdců ve francouzkém Haras de Jardy, aby dosáhly co nejlepších výsledků. Mladí jezdci, junioři Jan Zwinger, Bára Tomanová včetně kvalitního dětského druružstva mají skvělou formu, takže DRŽÍME PĚSTI !!!