Sluníčko přilákalo na jezdecké hry rekordní účast

Letošní počasí si s námi pěkně pohrálo, dvoje závody byly zrušeny a čtyři akce pro děti se musely přesunout na halu. O to větší radost jsme měli ze slunečné soboty, která přilákala rekordní účast jezdců i diváků.

V jízdě zručnosti (34 stratujících) se děti nejvíce zapotily při hodu míčkem do kýble, či v zastavení na přesnost,  naopak překvapivě svižné byly např. při otáčení v sedle :-) Nejrychleji prosvištěl jízdu zručnosti, za velkého povzbuzování svého fanclubu, Jarda Halouska s Luckou /Stáj Halouska/, druhý nejlepší čas patřil Adélce Štěrbové – Dasty a její rychlonohé vodičce :-)  / Vaškovic Farma/ a třetí místo si vychutnal častý účastník dekorování :-) Leošek Černohorský na Shine /Stáj Černohorský/

Jízda zručnosti se skoky (22 strujících),  splnila beze zbytku svůj účel, děti projely kurz malých skoků proložený dovednostními úkoly bravurně a prokázaly tak, že i mezi skoky dokážou své koníky plně ovládat. Prvenství  získala zástupkyně Vaškovic Farmy Eliška Kaňková před ostřílenými dvojicemi Míšou Kučerovou na Morkieker Gawain /Hřebčín Karlen/ a Terezkou Mňukovou s Minískem /OS Nořín/

Stejně jako ostatní soutěže byl i parkur do 40 cm velmi početně obsazen (30 startujících). Fanclubu Vaškovic Farmy velmi statečně konkuroval fanclub JK Hřebčín Suchá, protože svůj premiérový závod jel k naší velké radosti i Jiřík Skřivan junior :) Ten se po shlédnutí svého umístění uprostřed startovního pole :-) rozhoduje o svém dalším setrvání v sedle - zatím je to 50 na 50 :-) …

Do rozeskakování postoupila drtivá většina přihlášených, nakonec si s rozeskakováním nejlépe poradila Evička Prachařová s Dasty /Vaškovi Farma/, následovaná stájovou kolegyní Kristýnkou Skalickou a krásné třetí místo si odnesla po premiérovém startu na Suché Klárka Šulcová s Vendel In /Stáj V Dolou/

Rekordní počet dvojic byl zaznamenán také v soutěži čtvrté, parkuru do 60 cm. Tuto soutěž lze charakterizovat mottem „Veni, vidi, vici“ – jen namísto Caesara ji mohl vyslovit pravidelný a milý účastník Filípek :-) Tošovský /JPS Vanice/, který startoval s Lady jako poslední - viděl tedy výkony svých soupeřů, vjel do kolbiště a s přehledem zvítězil. Stříbrnou Aničku Siakovou s Janečkem /JK Orličky/ dělilo od vítězství pouhých 0,12 vteřiny. Třetí příčka patřila dalšímu z mála chlapců  - velmi stylově jezdícímu Štěpánovi Šandovi v sedle Violiny /Pardbický JK/

Poslední soutěží byl tradičně parkur do 80 cm, ozvláštněný zejména možností vybrat si v rozeskakování žolíka, což ve výsledku znamenalo, že se nejelo pouze na čas, ale také na kladné body. V této soutěži se nezvykle do rozeskakování podívala "pouze" třetina startovního pole - parkur nebyl těžký, ale nový překážkový materiál udělá na poprvé své - bohužel, o to napínavější bylo sledovat, jak si jezdci ve druhé fázi povedou. Až na jednoho závodníka vsadili na variantu „hop nebo trop“ všichni a risk se vyplatil – žolík byl pokaždé úspěšně překonán. Celkové pořadí pak bylo následující: vítězem se stal opět Filípek "Fíla" Tošovský s Lady /JPS Vanice/, se stejným počtem kladných bodů, ale o vteřinku pomalejším časem byla druhém místě dekorovaná Anička Siatková  tentokrát s Kipem /JK Orličky/ a bronzovou příčku si vyskákala nebojácnou jízdou Pavla Benešová s Indiánem /JK Vysoké Mýto/.

V tento den byly také vyhodnoceny celoroční soutěže PONY POHÁR 2010 a „DĚTSKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2010“. Do obou soutěží se započítávaly body ze čtveřice jezdeckých her - duben, květen, červen a září. Do žebříčku nejlepších jezdců Pony poháru 2010 byly započteny výsledky soutěží: jízda zručnosti, jízda zručnosti se skákáním a parkur do 40 cm.

Vítězkou PONY POHÁRU 2010 se zcela suverénně stala Anička Slušná z JO TJ Primátor Litomyšl, která celkem nasbírala 366 bodů. Druhou nejlepší se pro rok 2010 stala Míša Kučerová /Hřebčín Karlen/ 230 bodů, z bronzu se po celoročních vyrovnaných výkonech radovala zástupkyně OS Nořín Terezka Mňuková se 173 body.

Do druhé celoroční soutěže, „DĚTSKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2010“ se započítávaly body z parkurů 60 a 80 cm. I tato soutěž měla jednoznačnou vítězku, kterou se stala Anička Siatková /JK Orličky/, která celkem posbírala 466 bodů. Stříbrnou se v žebříčku TOP jezdců stala Pavla Benešová /JK Vysoké Mýto/ a bronz si vybojoval super rychlý jezdec Fíla Tošovský /JPS Vanice/.

Věcné ceny do celoročních soutěží věnovala firma Mauricio – jezdecké potřeby Báry a Radka Zajícových. Děkujeme!

9. října 2010 Vás srdečně zveme na Dětský šampionát 2010. Pro začínající děti je určena kombinovaná soutěž P5 + parkur 60 cm, pro ostřílené jezdce pak drezurní úloha Z2 + parkur 80 cm. Nebude chybět ani parkur do 40 cm.