Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

PONY POHÁR 2009 a DĚTSKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2009

Jezdecké hry byly v letošním roce vylepšeny celoroční soutěží PONY POHÁR A DĚTSKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2009. V sobotu 19. září 2009 dávaly soutěže poslední možnost posbírat body do seriálového žebříčku. Kdo získal přední umístění v soutěžích a kdo je držitelem pohárů v seriálové soutěži?

První soutěž Jízda zručnosti měla na startu 32 jezdců, nejobratnější dvojicí z celého startovního pole byl Toník Siatka - Janeček /JK Orličky/ před Eliškou Kaňkovou s Minískem /OS Nořín/ a Markétou Zachařovou - Ruben.

Musím podotknout, že děti z OS Nořín měly úžasný fanklub a nejen ony, podpora a ocenění dětských výkonů byla vždy oceněna jak diváky, tak rodiči i trenéry - a co mě potěšilo nejvíc, že se děti podporovaly navzájem.

Jízda zručnosti se skákáním patřila po velmi rychlé jízdě Elišce Jandové se Sandy /čas 39,40/, druhé místo obsadila Anička Siatková s Janečkem /čas 43,44/, třetí nejlepší výsledek /čas 44,37/ patřil Nikolce Špůrové s šikulkou Dastym.

Když jsem obdržela přihlášku od Míši Zelené, hned mi v hlavě bliklo, že bez žluté pentle neodjede :-) ...a také, že ano :-) v parkuru 40 cm se mezi 22 dvojicemi stala s Pikem /JPS Vanice/ vítězkou, o vteřinu "pomalejší" byla Denisa Kavková s Minískem /OS Nořín/ a třetí místo získal po pěkném výkonu opět Dasty tentokrát s Kristýnkou Duškovou.

PONY POHÁR 2009

V kategorii PONY POHÁR 2009 se body udílely za jízdy zručnosti a parkur 40 cm. Celkem v žebříčku bodovalo neuvěřitelných 82 dětí! Nejlépe se během Jezdeckých her dařilo Terezce Lipavské /JK Sloupnice/, pohár za druhé místo si převzala Eliška Jandová /Stáj Dvořák Barchov/ a za třetího místa se radovala Anička Slušná /JO TJ Primátor/. Čtvrté místo obsadila Kája Meixnerová /JK Hřebčín Suchá/ a pátá pozice patřila další malé velké :-) jezdkyni Michalce Zelené /JPS Vanice/

Mezi startujícími dětmi na Jezdeckých hrách byly i hvězdy z letošního MČR v kategorii pony, jednou z nich byla vítězka parkuru 60 cm (20 startujících) Eliška Jandová s Jackem /z mistrovství bronzová/, velmi hezké rozeskakování předvedla i druhá Vanda Tmějová - Labe Jeff /JK Hřebčín Suchá/, třetí příčku obsadila mistrně ČR v kategorii pony Anička Siatková - Janeček /JK Orličky/.

Poslední vypsanou soutěží byl parkur 80 cm. Ze 14 dvojic postoupilo 8 jezdců do rozeskakování, z nich zopakovalo bezchybný výkon již pouze pět. Nejrychlejšího času dosáhl Filip Tošovský - Dolom /JPS Vanice/, před Eliškou Jandovou se svou novou posilou Rikim, bronzová v této soutěži byla Pavla Benešová s Indiánem /JK Vysoké Mýto/.

DĚTSKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2009

V DĚTSKÉM SKOKOVÉM POHÁRU 2009 bodovalo celkem 30 jezdců. Zlatou příčku získala velká bojovnice Pavla Benešová /JK Vysoké Mýto/, stříbro zaslouženě patří po řadě předních umístění Elišce Jandové před dalším parkurovým supermanem Filipem Tošovským. Čtvrtá příčka patří druhému z mála chlapců Janu Čulíkovi /OS Nořín/ před Aničkou Siatkovou a Lindou Sokolovou /JK Hřebčín Suchá/.

Mnohokrát děkujeme za věcné ceny věnované jezdeckými potřebami Mauricio /Radkovi a Báře Zajícovým/ do PONY POHÁRU A DĚTSKÉHO SKOKOVÉHO POÁRU 2009 a panu Meixnerovi a paní Meixnerové za krásné věcné ceny pro účastníky soutěží.