tel: +420 602 451 918 • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

Ohlédnutí za Dubnovými závody

Ač byla předpověď meteorologů zcela jasná a nezpochybnitelná, na Suché se o Dubnových závodech, přeci jen dalo projít suchou nohou a bez deštníku. Celkem se jelo 5 soutěží, a to hobby parkur s výškou 80 cm na limitovaný čas, "Z" na limitovaný čas, "Z" Styl šampionát VČO pro děti a juniory 2013, parkur stupně "ZL" s dvěma fázemi a vrcholnou soutěží bylo "L", taktéž s následným rozseskakováním.

První soutěž přinesla vítězství Martině Malinské s koněm Cedr 4 /SS Friss Cross o.s./, kteří se nejvíce přiblížili stanovenému času. Druhý byl Jiří Skřivan, třetí Zuzana Čepičková.

"Z" na limitovyný čas bylo obsazeno 44 dvojicemi, nejmenší odchylku od limitu - 0,09 sekundy - dokázala získat Martina Buriánková v Vlacidem /JS Hippo Topol/ a zajistila si tak vítězství. Druhý se umístil Martin Šoupal s Calimbou , třetí pak Kamila Kociánová a Acola Karsit.  Následující soutěží bylo první kolo Stylové soutěže východočeské oblasti pro děti a juniory. Zde známkou 8,8 předstihla všech deset soupeřek Alexandra Hanáčková s Cairou 5 /JK Ramiro Bělov/. Alexandra zároveň obsadila i třetí místo se svým druhým koněm Benny Lee-P. Na druhé místo se vklínila Lucie Šrámková a Hela H Strojmotiv.

Nejvíce početnou soutěží byl parkur stupně "ZL" s následným rozeskakováním, kterého se zúčastnilo 49 dvojic. V této konkurenci se nejvíce radovala Lucie Šrámková s Helou H /JK Čermná/, která dokončila nejrychleji a bez trestných bodů.  Druhé místo zbylo pro Ivetu Faltysovou s Furlanou a třetí pro Pavlu Benešovou s Doneli. Čtvrtá se umístila Romana Jeníková s Expert Fly.

Vrcholem závodů bylo dvouhvězdové "L", do kterého se nahlásilo 31 startujících. Celá soutěž se nesla v napínavém a závodním duchu. Třetí startující Zuzana Pundrová předvedla rychlou bezchybnou jízdu a dlouho se držela v průběžném vedení. Až druhá polovina startovního pole začala s předními pozicemi řádně míchat. O vedoucí pozici nejprve připravil Z. Plundrovou sedmnáctý startující Rudolf  Doležal s Carinjos Boy. Poté zaútočil na prvenství Jiří Skřivan, Lukáš Sojka a následně opět Rudolf Doležal. Posledním želízkem v ohni pro domácí a zároveň i posledním startujícím byl Jiří Skřivan a Tenerifes Alegretto /Stáj Manon/ a všichni s napětím sledovali jeho jízdu. Nejrychlejší čas a bezchybný výsledek přinesl vítězství v hlavní soutěži dne do rukou stáje Manon. Druhý skončil Rudolf Doležal s Ornelou HS  /JK Hřebčín Suchá/, třetí místo získal Lukáš Sojka a Control Me Karsit.

Dubnové závody jsou již minulostí, a my se již nyní těšíme na ty následující, které se uskuteční v sobotu 11.5.2013. Parkury budou přichystané na výškách 80 - 130 cm. Budeme se těšit na Vaši účast!