Ohlédnutí za červnovými jezdeckými hrami

Hned na začátek omluva všem maminkám za špinavá kolena v jízdě zručnosti :-) Ale minule nás bič docela pozlobil, tak jsme ho zařadili na konec bez koně, aby děti získávaly jistotu - no a bez podlezení to bylo až moc jednoduché :-). Nejhezčí provedení měla asi Lucka Vraspírová a Verča Crhonková, které neváhaly a do nízkého průlezu se vrhly krásnou šibrou :-)! Verče Crhonkové s Karlen Czech Creek /Hřebčín Karlen/ to určitě dopomohlo i k vítězství v této soutěži. Pro druhé místo si v dešti dojel Viky Regnard s Kubou /TJ Podorlicko Letohrad/ a bronzové medaile se dočkala Barborka Krejčířová  se Sindy /Stáj Krejčířovi/.


Děti si mohly po jízdě zručnosti pochutnat na ovocném koláči od Anežky a Tobíka Novotných - moc za všechny děti  děkujeme!:-)


V jízdě zručnosti se skoky byl bič zařazen opět na ostro a dvojice už s tím neměly skoro žádný problém :-) … tedy až na nás :-). Prvenství si vybojovala malá šikulka Adélka Hocková a Sultán /JSK Isabela/ před ostřílenými dvojicemi Veronikou Crhonkovou s Karlen Czech Creek  a  třetí Maruškou Slušnou v sedle bílé Dášenky /Stáj Slušný/. Bylo velmi milé sledovat, kolik malých dětí nádherně zvládá připravené úkoly, ať to jsou  sourozenci Mačátovi, Krejčířovi či Novotní, holčičky Nosálovi - všichni dospělci vám skládáme velikou poklonu!

Do parkuru 40 cm nastoupila po dopolední nevolnosti Lenča Kýšková se Sašou /JK Bzince pod Javorinou/ a hned svůj start proměnila ve vítězství! Druhou dekorovanou byla domácí dvojice Nikolka Tivodarová s Indiánem a ze třetího místa se opět radoval slovenský tým rodiny Kýškových a to díky starší Libušce s Málinkou. Velkou radost měl i tým Petrusových a to po velmi pěkném parkuru Elišky Petrusové se Šimličkou, která je vždy velmi hrdá na trenérský doprovod svého staršího bráchy Kuby a prý, že od bráchy pořád sonduje, jaké že má ty parkurové fígle :-). Bezva jízdu vystřihla i modrásek Danielka Nosálová s Goliášem /už vím - Dominička je růžová - ale holky, stejně v obličeji to ještě vyjasněné nemám :-) …  příště/ Stylovou dvojicí byla vyhlášená Nikolka Tivodarová s Indiánem a tato dvojice se stala vítěznou i v následující soutěži, parkuru 60 cm. Stříbrný pohár přebírala Bára Vávrová s Arturem /JK Kunčina/ před karlenskou Šárkou Mikešovou s Moorkieker Goya. Nejstylovější dvojicí byla určitě i díky svému trenérovi :-) vyhlášená Anetka Bartková se Sargasem /Stáj Nový Dvůr/. Tady musíme pochválit dekorované jezdce za krásné čestné kolo, předvedli ho způsobně za sebou a hlavně po celou dobu jeli ve správném pořadí :-).

Za pěkného počasí proběhla nejobsazenější skoková soutěž parkur 70 cm. Ze sedmnácti adeptů na vítězství se do rozeskakování probojovala celá desítka. Rozeskakování dávalo možnost volby zkrácení a toho nejlépe využila domácí Dominika Tutschová s Primusem a dokončila v čase 22,84 s. Velmi dobře provedla zkráceným kurzem Belmonda i Denisa Prokopová  /JK Česká Třebová/, čas 24,26 znamenal pro tuto dvojici druhé místo. Snažila se i Bára Vávrová  se spolehlivým Arturem, dosažený čas 26,26 znamenal pro barvy JK Kunčina třetí místo.

Jezdecké hry uzavírala soutěž stupně ZZ,  v parkuru 80 cm do posledního jezdce vedla Mariana Michalíčková s Liken 1 /JO Misl Voděrady/, ale startovní pole uzavírala „známá firma“ :-) Anička Slušná, která už dokázala mnohokrát zvrátit výsledek soutěže. Tentokrát tomu bylo stejně - rozdíl mezi časy byl ale minimální - 0,9 s.  Bronz si převzala Denisa Prokopová s Belmondem /  JK Česká Třebová/.

Průběžné pořadí celoročních žebříčků 2014


PONY POHÁR 2014
1. Šárka Kašparová /Hřebčín Karlen/
2. Libuška Kýšková /JK Bzince pod Javorinou/
3. Veronika Crhonková /Hřebčín Karlen/


DĚTSKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2014
1. Aneta Regnardová /TJ Podorlicko Letohrad/
2. Anežka Mikešová /Hřebčín Karlen/
3. Bára Vávrová /JK Kunčina/

Všechno soutěžení bedlivě sledoval náš nový maskot Sucháček, určitě i díky jemu se hry hezky vydařily - nic se nikomu nestalo … a že jsme my, suchaňáci, těch pádů pár měli :-)! Počasí se nakonec také umoudřilo, jen chudáci jezdci ke konci jízdy zručnosti schytali pěknou spršku - nejvíc asi Adélka, holky Slušné a Viky. Na hlasatelně jsme se ale kvůli dešti hezky zasmáli, a to když šel Jiřík navlíkat igelitový pytel na venkovní reproduktor a nemohl to na bednu narvat. Po chvíli se vrátil vysílený a suše konstatoval: „ to je jako byste mě chtěli navlíknout do riflí, který jsou o dvě velikosti menší!“ :-)

Děkujeme Vám za bezvadnou účast a přejeme Vám nádherné prázdniny plné dobré nálady a nezapomenutelných zážitků! A pokud budete někde cestovat vzpomeňte si na nás a pošlete nám pohled, ať se můžeme pokochat, kam se všude naši šikovní rajťáci podívali :-). Z došlých pohledů vylosujeme v září na hrách tři šťastlivce, kteří dostanou pamlsky pro své koníky!

Takže v září se budeme těšit na viděnou!

PS:  kdo máte nějaké pěkné fotky z her, prosím o jejich zaslání, tentokrát jsme žádného fotografa neměli, tak ať máme nějakou památku. Moc děkujeme!

Vloženo 17.6.2014 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz