Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
www.stajmanon.cz
  • |
  • Česky
  • |
  • English
  • |
  • Deutsch
  • |

Ohlédnutí za finále Jezdeckých her na Suché

Po prázdninové přestávce jsme 18. září 2016 zakončili seriál Jezdeckých her pro děti na pony a velkých koních. Bylo milé přivítat všechny týmy, se kterými se po celý rok setkáváme, a všem bylo jasné, že je pořád o co hrát.

V jízdě zručnosti pro benjamínky vzrostlo napětí, jakmile děti spatřily obří putovní pohár pro vítěze a věřte nevěřte, vítěz celoroční soutěže BENJAMÍNEK 2016 nakonec vyhrál nádherný pohár pouze o jeden jediný bod!!! Tuto napínavou situaci přivodila druhá jezdkyně průběžného žebříčku Niky Bártová s Primem /JK M. Bártové/. Nikče se totiž podařilo poslední kolo vyhrát a získat plný počet bodů, oproti tomu průběžně vedoucí Milda Nosál s Lucky Mia /Stáj Ježkovice/ obsadil až místo čtvrté. Staršího bratra totiž odsunuly z výhodné pozice jeho dvě šikovné sestřičky - druhá umístěná Domča s Bleskem a třetí Danielka v sedle Ginger Babe. Pátá příčka nakonec patřila po velkých bojích Danielce Prokešové s Indigou /JK Mansberk/ a 6. místo přineslo radost Dášence Machačové s Bery /JKHS/. Z řady krásných výkonů bych vyzdvihla nezapomenutelnou jízdu Aničky Marklové se Šimličkou, která dorazila do cíle s kamarádskou výpomocí Elišky Petrusové, která jí nenápadně zezadu popoháněla bičíkem - k tomu ještě cestou stihli probrat soustu důležitých holčičích věcí, smát se či poladit Šimličku, když to zrovna moc nešlo :-). Jinak ti Eli, přejeme rychlé doléčení a těšíme se, až se opět uvidíme při soutěžích!

Při dekorování celoroční soutěže BEJAMÍNEK 2016 nebylo do poslední chvíle jasné, kdo zvedne nad hlavu pohár pro vítěze, kterou věnoval pan Kodytek z Lanškrouna, tímto mu za všechny nadšené benjamínky děkujeme! V první pětce byla jako první dekorovaná již zmiňovaná šikulka Dášenka Machačová s Berískem a pak se skoro vše stočilo na Bodlinkov :-) krásné čtvrté místo si odnesla jezdkyně Ginger Babe Danielka Nosálová, třetí blesková Domča Nosálová a druhé … Nikolka Bártová s Primem, ale Niky zářila, jako kdybys vyhrála, viď? Vždyť jsi ty stužky a ceny málem ani neuvezla :-)! No a největším šťastlivcem se stal Milda Nosál, kterého prý už v jízdách zručnosti neuvidíme … což ostatním dětem až tak nevadí, že jo :-)? Takže Mildo, moc gratulujeme a jsme moc rádi, že jsi s ježděním nesekl.

 

V jízdě zručnosti pro děti od 11 let a děti s vodičem jsme obdivovali dvacet výkonů. Tradičně nejvyladěnější, v čase 1:31, předvedla dvojice Maruška Slušná se Zuzankou /Stáj Slušný/. Velmi dobře si vedla i kunčinská Ema Šejnohová s Majstrem - čas 1:44 znamenal 2. místo, Majstr stál i za čtvrtým místem Adélky z velkého jezdeckého klanu Šejnohových. Třetí příčku si odnesla karlenská trojka - Terezka Urešová, Karlen Czech Creek a vodič tatínek a páté místo bylo milou odměnou za snahu Beryho a Elišky Machačové /JKHS/.

 

Do nejlepší pětky se z třicítky zúčastněných v jízdě zručnosti se skoky probojovaly dvojice, které jsme dnes již uváděli - to svědčí o tom, že když už to jednou pořádně umíte, tak jste za to náležitě odměněni … ale namakat to, že jo :-)? V ovladatelnosti a šikovnosti zatím nenachází přemožitele Maruška Slušná se Zuzankou - 1. místo, obávaným soupeřem se ale stává i Domča Nosálová s Bleskem - 2. místo, svými výkony potvrzuje sehranost se svým koněm i Nikolka Bártová - 3. místo, v těsném závěsu je další mistr zručnosti Danielka Nosálová s Ginger Babe - 4. místo a do pětky nejlepších se ještě vešla Terezka Urešová s Karlen Czek Creek, ta ale i díky šikovnému tatínkovi :-).

 

Ve čtyřicítce se z 27 startujících do TOP FIVE statečně probojoval Milda Nosál s Lucky Mia, čtvrté obsadila po své samostatné premiéře Lucinka Kodytková s Cipískem /JKHS/. Bronz převzala zástupkyně farmy Zaječice Renata Matějková a Kuky. Stříbro pak dnes velmi úspěšná Danča Nosálová s Ginger Babe. A zlato? To si ke své dnešní bohaté sbírce přidala Niky Bártová s Primem.

 

 

Po sečtení výsledků z jízdy zručnosti, jízdy zručnosti se skoky a parkuru 40 cm ze čtyř závodů Jezdeckých her byl slavnostně vyhlášený PONY POHÁR 2016. Celkem bodovalo přes 70 dvojic.

1. Maruška Slušná /Stáj Slušný/

 

2. Miloš Nosál /Stáj Ježkovice/

3. Nikolka Bártová /JK M. Bártové/

4. Sára Horáková /Hřebčín Karlen/

5. Dominika Nosálová /Stáj Ježkovice/

Všem srdečně gratulujeme!

 

Třináctka jezdců dokázala v parkuru 60 cm překonat základní kolo i rozeskakování bez trestných bodů. Autorem pátého nejlepšího času 18,97 byl opět Milda Nosál s Lucky Mia, pouze o 0,2 byla rychlejší dvojice Lucka Vašátková a Aventis /JK Padlý kvítek/. Další dvě dekorované dvojice hájili barvy hřebčína Karlen - třetí Daniela Vraspírová a Moorkieker Gawain, a stříbrná Áťa Holánková s Letorem. Šťastnou majitelkou vítězného času byla Šárka Mikešová a Cherry /Stáj Vencl Přívrat/.

 

Všech 13 dvojic parkuru 70 cm pomýšleli na vítězství a v rozeskakování ze sebe vydali vše a stejně jako v předešlém rozeskakování byly časy opět těsně u sebe. Tentokrát z pátého místa moc nadšená nebyla Nikolka Tivodarová s Indiánem, stejně i Áďa Škeříková s Bredy na čtvrtém místě :-) – ale to je sport, bohužel nejlepší trojka byla opravdu nepřekonatelná! Viktor Regnard s Kubou /TJ Podorlicko Letohrad/ sice zkracoval, ale nesešlápl plyn úplně až na zem. Magda Slavíčková s Adgarem zkracovala a k tomu využila cval velkého koně - 2. místo. A po neuvěřitelně riskantní a rychlé jízdě všem vyfoukla prvenství Blanďa Janovcová s Florou /JK Šťastný domov Líšnice/.

 

Řekla bych, že se tento čas nedá překonat…omyl. Hned první startující v parkuru 80 cm Viki Regnard s Kubou vytvořil časem 16,94 nový rekord trati :-) Blanďa Janovcová s Florou trochu ubrala, ale pořád to stačilo na stříbro. Bronzem si trochu spravila chuť Niky Tivodarová s Indiánem a čtvrté místo určitě potěšilo Sylvu Čermákovou se Sagírem /Farma Zaječice/. Zelenou stužku převzala Eliška Mazurová s Bertem /JKHS/.

 

V kategorii DĚTSKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2016 se sčítaly parkury 60, 70 a 80 cm. Celkem bodovalo 45 dvojic.

 

Výsledky celoročního žebříčku:

 

1. Agáta Holánková /Hřebčín Karlen/

2. Viktor Regnard /TJ Podorlicko Letohrad/

3. Nikola Tivodarová /JKHS/

4. Šárka Mikešová /Stáj Vencl Přívrat/

5. Adéla Škeříková /JKHS/

Velké gratulace za opravdu pěkné a stylové výkony!

 

Velmi děkujeme JEZDECKÝM POTŘEBÁM MAURICIO - Radkovi a Báře Zajícovým, kteří podpořili Jezdecké hry na Suché a věnovali ceny do celoročních soutěží Benjamínek 2016, Pony pohár 2016 a Dětský skokový pohár 2016. Moc si této podpory vážíme.

 

Velké poděkování patří i všem účastníkům za vzorné reprezentování svých klubů, trenérům, Fan klubům za věrnost a milou společnost při všech kolech Jezdeckých her. Tobíku také všechno nejlepší k narozeninkám, které jsi právě o víkendu slavil!

Hry by nebyly hrami bez rozhodčí a hlasatelky Magdy, zdravotního dozoru Týnky a hudebního a foto servisu Honzíka :-) DÍKY MOC! Na jaře se budeme těšit opět na setkání! Nebo i dříve při Dětském šampionátu, který se koná 8. října 2016, kdy budou předávány poháry za kombinovanou soutěž drezura + parkur. Více na www.stajmanon.cz.

 

 

 

Vloženo 29.9.2016 ... zpět

Sdílet na Facebooku vytisknout
koně na prodej

naši partneři

LB tech Energys Mauricio Kentaur Orlimex Jezdecký klub Hřebčín Suchá Město Litomyšl Pardubický kraj

podporujeme

Registr dárců kostní dřeně

náhodný obrázek z naší fotogalerie


odkazy

Asociace Český skokový pohár Česká jezdecká federace JEZDECTVÍ Equichannel - Český server, který se věnuje výhradně koním Svaz chovatelů českého teplokrevníka Stránky o koních a přírodě Jezdci FEI
Aktuality | Penzion Jízdárna Suchá | Akce 2024 | Výsledkové listiny | Služby | Koně na prodej | Testační odchovna hřebců | Pobyty 2024 | Prázdninové kurzy | Jezdecká škola | Fotogalerie | Stáj Manon | Úspěchy | Jiří Skřivan | Kontakt

design: dobrá grafika, php, database, xhtml, css: any code