Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

MVČO Suchá a Podzimní závody 22.-23. 9. 2018

Po Podzimních závodech na Suché jsou známa jména mistrů Východočeské oblasti v parkurovém skákání pro rok 2018. Závody se konaly v areálu Jízdárny Suchá v předposlední zářijový víkend.

Sobotní chladné dopoledne zahájila odbitím deváté hodiny ranní soutěž Hobby parkur do 80cm, který se jel na limitovaný čas. Tomu byla nejblíže Petra Eliášová s Lyrou 18 z Hiporehabilitace Baneta.

Druhou soutěží byl parkur stupně „Z“, opět na limitovaný čas. Nejvíce se přiblížil limitu 60 sekund Richard Horáček a Ramzes AHA reprezentující JS Aha Nemojov.

První mistrovská soutěž a zároveň první kolo soutěže družstev následovalo dle rozpisu jako třetí soutěž sobotního programu. Družstev se sešlo celkem 12, nejlepší výsledek po prvním kole mělo družstvo Sněženky a Machr (Jarmila Šrámková, Zuzana Kubíková, Tereza Soukalová, Aleš Richter), a to 0 trestných bodů. V otevřené soutěži zvítězila Eliška Jandová a Ilusive Queen (Stáj Dvořák Barchov).

MVČO žen se jelo na parkuru stupně „L**“. Pouze tři dvojice se popraly s nástrahami parkuru Romana Falty bezchybně a postoupily do rozeskakování. Jediné bezchybné konto udržela Markéta Studená a Nearly Perfect (JK Lanškroun) a získala tak zlatou medaili. Stříbro s chybou v rozeskakování získala Eva Horáková a Al Cambel (JK Hřebčín Suchá), bronz putoval k Ireně Malé se Sinuhetem K (Malá jezdecká společnost). V otevřené soutěži „L**“ zvítězila Aneta Páblová a Marlenka (JK Černožice).

Osm mladých jezdců přijelo na Suchou bojovat o cenné kovy. Čtyři z nich se rozeskakovali – z čehož opět pouze jedna dvojice dokázala přejít parkur bez zaváhání – a tou byl Jiří Skřivan mladší v sedle Jolie du Defey (Stáj Manon). Aneta Bartková (JS Valdštejnská obora) na stříbrné pozici jednou chybovala v sedle Horákyně, dvakrát pak s Rivierou 6, což stačilo na bronz.

Vrcholem sobotního odpoledne bylo MVČO seniorů a otevřená soutěž „S**“. Velmi úspěšně zakončila soutěž Tereza Veselá (JK Stáj Dvořák Čistá) v sedlech koní F-Ninjo HDH a Handsome HDH. Tito dva koně jí po úspěšném rozeskakování přivezli zlatou i stříbrnou medaili. S třetím místem a bronzovou medailí se musel spokojit Jiří Skřivan sedlající Flying Star, jejich čas v rozeskakování na Terezu nestačil. Pořadí prvních tří míst v otevřené soutěži kopírovalo soutěž mistrovskou.

Neděli zahájily soutěže pro pony jezdce. Tou první byl Pony handicap „ZP“ na limitovaný čas, kterému se přiblížila nejvíce Karolína Havlíčková a Tony 2 (TJ Omega Sobotín).

MVČO pony pro děti 8-12 let bylo velmi úspěšnou soutěží pro domácí jezdce – obsadili totiž všechny tři přední příčky. Zlato vybojovala Viktorie Mačátová a Vendelín 3, stříbro Anna Dubová a Inge 1, bronz Dagmar Machačová ml. a Maran.

MVČO pony pro děti 13-16 let znamenalo zlatou medaili pro Julii Medikusovou v sedle Kateřiny 1 (JS AHA Nemojov), která byla nejrychlejší a bezchybná v rozeskakování. O téměř tři sekundy pomaleji byla v cíli stříbrná Nela Havelková a Laky (JS Slavíkov), dvakrát chybovala pak Natálie Mynářová a Kelt Keen (JS AHA Nemojov) a získali tak bronz.  V otevřené soutěži obsadila první dvě pozice Eliška Petrusová (JK Sloupnice), třetí místo doplnila Anna Dubová a Inge 1.

Druhé kolo soutěže družstev bylo napínavé až do úplného konce. Po výsledcích z druhého kola se totiž dvě družstva rozeskakovaly o zlato, nicméně ani po rozeskakování nebyl jasný vítěz z hlediska trestných bodů – rozhodoval tedy součet časů obou družstev. Ten měli rychlejší Březovické Brusy ve složení Zděnek Sláma, Petra Poláčková, Světlana Voňková a Eva Černohorská a zaslouženě zvítězili. Stříbro putovalo do družstva Veselé Dračice ve složení Eva Horáková, Tereza Veselá, Michaela Špičáková, Dana Beranová, bronzová medaile s výsledkem 12 trestných bodů putovala do družstva: Když nemůžeš tak spadni (Vanda Tmějová, Pavla Benešová, Markéta Studená, Anna Siatková). V otevřené soutěži byla nejrychleji v cíli Tereza Lipavská s Lordem Liccou (JK For Riders).

Nejvyšší nedělní soutěží byl parkur s handicapem „L*/L**“. Do návazného rozeskakování postoupil Jiří Skřivan a Human Leaque, kteří nechybovali a zvítězili. Druhé místo obsadila Tereza Veselá a Hedge Fund HDH s 15 trestnými body v návazném rozeskakování, třetí s chybou v základním kole Tereza Lipavská a Lord Licca.

Na poslední závody na Suché se ještě můžeme těšit 20. října 2018.