Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

mm

Sobota 17. září 2011byla v areálu Jízdárna Suchá věnována dětskému jezdeckému sportu. Za krásného počasí babího léta byli diváci svědky finálových Jezdeckých her se slavnostním vyhodnocením celoročních žebříčků. Připravený byl tradiční program - dvě jízdy zručnosti a čtyři parkurové soutěže od 40 do 90 cm, ve kterých měli děti ještě poslední možnost sbírat body do celoročních žebříčků.

Králem první soutěže - jízdy zručnosti /20 účastníků/ byl snad nejmenší jezdec Pepík Kubias – Eliška /Stáj Kubias/, který o dvě vteřinky předfrčel Elišku Křivkovou na Zuzance /JO TJ Primátor/ druhou princeznou na stupních vítězů byla Monička Veselá /JK Sloupnice/, vedená svojí maminkou, kterou vždy obdivuji za velmi pěknou sladěnost jezdce i vodiče a hezky připraveného koníka.

Druhou soutěž Jízdu zručnosti se skoky /31 startujících/ naopak ovládla zkušená jezdkyně Pavla Benešová, která šikovně provedla úkoly svého mladého pony Cari /JK Vysoké Mýto/, prvenství uhájila před tradičně rychlou jízdou Aničky Slušné se Zuzankou /JO TJ Primátor Litomyšl/, včetně procválaného slalomu J bronzovou medaili dostal na krk nebojácný Pepík Kubias v sedle Elišky /Stáj Kubias/ - mimochodem, máš dobrou košili, Pepi J

Dokonce páté vítězství v řadě za sebou se podařilo v následující soutěži – parkuru 40 cm /23 startujících/ Veronice Hrudové se Ságou z pořadatelského JK Hřebčín Suchá. 2. místo získala za svůj premiérový start na Suché Klárka Šulcová na Vendel In /JK Machov/. Pěkným parkurem si Pavla Benešová po předešlém vítězství s Carim připsala na své konto i třetí místo.

„Zase nám to tu vše vyhraješ Ani J“ byla moje slova, když jsme se s Aničkou Šolcovou potkaly před zahájením parkuru 60 cm /27 startujících/, no a co myslíte – Anička s Ájou /Hippo Topol/ opravdu brala zlato J s rozdílem půl vteřinky obsadila druhé místo Anežka Kubiasová v sedle Gasy /Stáj Kubias/, před sympatickou dvojicí Šárka Černá – Moorkieker Gawain /Hřebčín Karlen/

Anežka Kubiasová s Gasy /Stáj Kubias/ si po vzoru svého bratra dopřála mezi 17 dvojicemi také sladké vítězství. Druhý nejrychlejší čas patřil v rozeskakování parkuru 80 cm Vandě Tmějové /JK Hřebčím Suchá/ následovanou Kateřinou Šislerovou – Heka. /Stáj Pucher Janov/

Celodenní  program uzavírala skoková soutěž do 90 cm, ve které si 1. místo vybojovala, po smolném začátku, Anna Svobodová – Caribik z JK Hřebčín Suchá. Anička si vybrala svůj díl smůli hned při zahájení soutěže, když Caribik dal stopku, ještě než odskočil. Aničce jsme dali ještě jednou šanci ale bez možnosti získání bodů do Poháru Stáje Manon,, škoda, bylo by to 3. místo.

Výsledky celoročních soutěží:

Kategorie začínajících dětí PONY POHÁR 2011- jízdy zručnosti + parkur 40 cm: 1. Anička Slušná /JO Litomyšl/, 2. Tereza Mňuková /OS Nořín/, 3. Bára Olivová /OS Nořín/

Střední kategorie DĚTSKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2011 - parkur 60 + 80 cm: 1. Pavla Benešová /JK Vysoké Mýto/ 2. Šárka Černá /Hřebčín Karlen/ 3. Anička Šolcová /Hippo Toplo/

Kategorie pokročilých dětí POHÁR STÁJE MANON - parkury 90 cm: 1. Filip Tošovský /JPS Vanice, 2. Vanda Tmějová /JK Hřebčín Suchá/, 3. Pavla Benešová /JK Vysoké Mýto/

Za pořadatele velmi děkujeme jezdcům za bohatou účast, jezdeckou vyspělost a přístup, která rozdíl mezi korektními závody a Jezdeckými hrami téměř vyrovnala.

Velmi děkujeme také za podporu dětí Jezdeckým potřebám Mauricio /Pěšice u Vysokého Mýta/ a firmě Meixner a Hanuš z Letohradu.

Těšíme se na další setkání věnované dětem!