MČR 2012 - bronz pro Kallisto a Jiřího Skřivana

Na MČR 2012 v Martinicích vyhrávali bílí koně

Napětí do poslední chvíle, výborná kulisa a podpora diváků. Přesně to nechybělo v areálu hotelového resortu Equitana Martinice na Příbramsku, kde se bojovalo ve dnech 12. – 15. července o mistrovské medaile v parkurovém skákání...

Ve třech kategoriích rozhodovalo o medailích po základních kolech ještě rozeskakování na čas, kde šlo skutečně o všechno a jezdci za mohutné podpory diváků předváděli ty nejlepší výkony. Neděle pak byla ve znamení vítězství bílých koní a písmene C (Careful, Caros, Cascar).

Kromě dvoukolové soutěže družstev, která vyvrcholila v sobotu vítězstvím pražského celku, se medaile rozdávaly v neděli, kdy proběhla třetí kola kategorií mladí jezdci, ženy a jednotlivci. Na nejvyšším stupni obtížnosti T (150 cm) se utkali muži a jedna žena, ta však po prvním kole již nepokračovala. Do nedělního závěrečné části nastupovali dva jezdci bez trestných bodů, a to Josef Kincl mladší s Cascarem /JO Horymas Horní Město/  a Rudolf Fiala s koněm Casini´s Son-T /Leon Blatná/. I přes jednu chybu na posledním dvojskoku po jinak bezchybné jízdě se ze zlaté medaile radoval právě Josef Kincl /Horymas Horní Město/. „Nervózní jsem byl, zvlášť proto, že sedlám koně jako je Cascar. Vím, že je výborný skokan a nechci mu to zkazit. Dnes jsem vyhrál i díky jeho pomoci,“ pronesl vítěz. O druhé místo se rozeskakovali Rudolf Fiala, který v neděli chyboval dvakrát a Jiří Skřivan s Kalisto /Stáj Manon Litomyšl/. Ten si naopak bezchybnou jízdou polepšil z průběžně čtvrté pozice. Nakonec skončil třetí a stříbro vybojoval díky bezchybnému výkonu v rozeskakování Rudolf Fiala. V kategorii žen zvítězila Lucie Poláková s Carosem /Stáj Polák Strakonice/ a v mladých jezdcích byla již podruhé za sebou Barbora Tomanová s Careful /DaJ Praha/