Kalisto sedmá v Grand Prix Linz 2011

Početná česká ekipa na CSI** Linz

Celkem 13 jezdců hájící barvy České republiky a více jak dvojnásobný počet koní vyjel na tradiční halové závody na sklonku října 28-30.10.2011 do rakouského Linz-Ebelsberg.
Třídenní závody nabídly jezdcům soutěže od mladých koní po Gold tour s výškou 145 cm. Jednalo se celkem o desáté mezinárodní halové závody probíhající od roku 2004. Účastnilo se zde 103 jezdců celkem ze 17 zemí a nechyběli ani čtyři vítězové GP z minulých let. Mezi nimi i Aleš Opatrný, který na kolbišti dominoval v roce 2007.

V GP nejlepší Jiří Skřivan
Stavitel parkuru Franz Madel jezdcům po tři dny připravil obtížnější parkury, především s krátkými obraty a navazujícími distancemi. Pro většinu jezdců bylo kratší cválání mezi skoky a s pravidelným tempem největším problémem. V páteční soutěži, vždy na 145 cm, dokázali dojet bezchybně i Jiří Luža (Ronaldo 96) a Martin Štorkán (Rabenhof´s Fenix-Bono). V sobotu se do rozeskakování neprobojoval nikdo z českých jezdců, byť jich hodně skončilo po pěkné jízdě s jednou chybou.
Do nedělní GP nastoupilo celkem 48 jezdců, z toho ČR reprezentoval M. Štorkán, A.Opatrný, J.Luža, J.Štětina a J. Skřivan. K velké radosti se po vydařené jízdě podařilo jako jednomu z deseti jezdců do rozeskakování probojovat i Jiřímu Skřivanovi v sedle stále se zlepšující klisny Kallisto. V rozeskakování byla nejtěžší pasáží distance do oblouku složená ze širokého oxeru a následně kolmého skoku, která v základním kole nebyla. Chybovala zde, respektive na kolmém skoku, většina jezdců, mezi nimi i Jiří Skřivan. Společně tak s klisnou vybojoval v silné konkurenci sedmou pozici. Pouze tři jezdci dokázali dojet bezchybně, zvítězila Christina Liebherr na koni L.B. Robin Hood ze Švýcarska.

V nedělním finále Silver Tour, kde startovalo celkem 89 dvojic, obsadil Jiří Skřivan, po bezchybném parkuru, se svým druhým koněm Leander 10. místo

Pokud bude vše v pořádku, chtěl by se Jiří Skřivan do konce roku zúčastnit ještě dvou zahraničních výjezdů.

Vloženo 1.11.2011 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz