Zlatá Opava

Pohárový hattrick opavského Jiřího Hrušky s Aristem-Z se nakonec nekonal a v šestém kole Skokového poháru České pojišťovny se podařilo zvítězit Jiřímu Skřivanovi s klisnou Kallisto. Průběh Velké ceny Opavy byl však až do posledního okamžiku napínavý a zejména finálový parkur hodně zamíchal pořadím v nejlepší desítce dvojic.

Z celkových třiceti účastníků se podařilo překonat základní kolo bez penalizace pouze čtyřem jezdcům, do finále pak postoupilo ještě dalších šest dvojic zatížených 4 trestnými body. Hned první dva "čtyřkový" jezdci dokázali závěrečný parkur dokončit bez chyby – Jiří Hruška s Radkem měl navíc výborný čas 52,40 sec. To ještě netušil, že mu zajistí konečné druhé místo. 

Ze čtveřice bezchybných po základní části nastoupil nejprve Jiří Malý s Hvězdou. Po dvou chybách a jedním trestným bodem za překročení časového limitu se ovšem musel spokojit až z skončenou pátou příčkou. Také Jiří Hruška s Aristem-Z chyboval, avšak pouze jednou, a tak s časem 54,72 sec. tato dvojice skončila celkově třetí. Jan Zwinger s Lordanou inkasovali dokonce 16 trestných bodů, které je odsunuly až na devátou pozici. Vše měl tak ve svých rukou poslední startující Jiří Skřivan s klisnou Kallisto. Ten mohl jet tzv. na jistotu a díky bezchybnému výkonu se mohl po sérii třetích a čtvrtých míst radovat z vítězství. "Vrátil" tak vítězství na jeho domácím kolbišti v Litomyšli Jiřímu Hruškovi, který před 14 dny zvítězil v Litomyšli (Aristo Z). Ten se dnes v domácí Opavě musel "spokojit" s druhým (Radek) a třetím místem (Aristo Z).  „Již při minulém kole v Litomyšli jsem říkal, že to konečně musí přijít a jsem rád, že se to povedlo právě tady. V Opavě jsem vyhrál již potřetí, od těch předešlých prvenství je to však již hodně dávno,“ prozradil Jiří Skřivan. Naopak Jiří Hruška jen těžko skrýval určité zklamání, přestože druhé a třetí místo jsou dalším výrazným úspěchem tohoto jezdce. „Mrzí mě to, jelikož obě chyby byly moje. S Radkem jsem v základní části přišel příliš blízko k první překážce závěrečné trojkombinace, s Aristem jsem pro změnu ve finálovém parkuru málo pobídl před mohutným oxerem s číslem 5,“ uvedl Jiří Hruška, který si stále drží průběžné vedení v pohárovém žebříčku, před Jiřím Skřivanem a Jiřím Lužou.

Záznam Velké ceny Opavy uvede Česká televize na programu ČT4 premiérově ve čtvrtek 30. června od 14.30 hodin, v reprízách pak v neděli 3. července od 6.10 hod., ve středu 6. července od 7.10 hod a v pátek 8. července od 5.30 hod.

 Foto a text Josef Malinovský

 

Vloženo 26.6.2011 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz