Děti vykročily pravou nohou

DĚTI VYKROČILY PRAVOU NOHOU :-)

Tak trochu kvůli bezpečnosti jsme první letošní jezdecké hry pro děti raději uspořádaly v kryté hle, i když venku bylo krásné jarní počasí. Nevím jak u vás, ale naši koníci jsou venku veselí a hraví - někteří až moc :-) a zatím jsme toho venku moc nenajezdili..., ale květnové hry určitě budeme směřovat ven. 

Hned na úvod se omlouvám za pozdní a napočátku dokonce i nesprávnou startku - špatně jsem proškolila PC centrum. A i já osobně jsem jednou přehodila při dekorování umístění - moc se omlouvám a doufám, že to s přibývajícím věkem nebude horší :-)

Jízda zručnosti byla pro nás trochu překvapením. Z početného startovního pole 22 startujících byly pouze dvě dvojice bez vodiče, což je bezvadné, protože právě v této soutěži myslíme hlavně na náš jezdecký potěr. Broučky jsme hned z jara trochu potrápily - kromě dovednostních úkolů jsme nově zařadily i lahůdku v podobě teorie. Popis koně, ale nikomu nedělal žádné problémy. Vlastně ... taková spěnka, kdepak by asi tak mohla být!? ... viď Romčo :-) Ale nic si z toho nedělej, já zas nevím co je ofsajd, natož matsch boll :-)

Nejrychlejší dvojicí - s vodičem - byla v cíli Andrejka Procházková s Shine /SK Černhorský/, před Terezkou Mňukovou - pokud si dobře pamatuji, tak ty jsi už zas takový malý brouček nebyla :-) s Jackem /OS Nořín/. Medaile za třetí místo skončila na krku domácí Katky Menclíkové s Miss /JK Hřebčín Suchá/.

Ještě na podzim jsme tak trochu uvažovaly, že jízdu zručnosti se skoky vypustíme. O to větší radost jsme měli, když se na startovní listině objevilo rekordních 25 dětí. Děti si již troufly na dovednostní úkoly doplněné pěti křížky a určitě se výhledově připravují nebo již startují v parkuru 40 cm. Zde se vítěznou dvojicí stala známá sehraná dvojka Anička Slušná se Zuzankou /JO TJ Primátor Litomyšl/ - pro Aničku to byla alespoň milá vzpruha po nepříjemném pádu před první soutěží. Stříbrnou se stala Barča Olivová s Jackem /OS Nořín/ před stájovou parťačkou Denisou Kavkovou... holky nechci prudit, ale vy jste při dekorování trochu nad ty malé drobky vyčuhovaly :-) 

V letošním roce jsme se opět snažily Jezdecké hry o něco zlepšit. Jasnou volbou byly parkurové soutěže s vyhodnocením nejstylovější dvojice - vím, že vždy nemusíte  s námi souhlasit, ale věřím, že se v konečném důsledku děti zase posunou o kousek dál. Jak jsme již zmiňovaly budeme si všímat sedu jezdce, pravidelného pohybu po parkuru a vykreslování nájezdů a obratů. Novinkou jsou také poháry pro tři nejepší dvojice všech parkurových soutěžích. Také opět velmi rádi děkujeme rodině pana Meixnera za možnost velmi hezkých cen pro děti.

Dámská jízda - tak by se dal nazvat parkur do 40 cm. Opravdu, 17 dvojic a samé baby :-) V této soutěži zazářila vítězstvím i pěknou  jízdou Veronika Hrudová se Ságou /JK Hřebčín Suchá/ před nejstylovější jezdkyní soutěže Sabinou Bádalovou s Elizabeth /SK Černohorsý/. Z třetího místa a poháru měla velkou radost Denisa Prokopová s Miss /JK Hřebčín Suchá/.  K jezdkyním, které předvedly velmi pěkné jízdy patřily i Barča Olivová a Sarča Finsterle. 

 

Pokud se nemýlím, tak svoji první šedesátku ve své kariéře absolvovaly na těchto hrách Anička Slušná se Zuzankou /4 tr.b./ a Sarča Finsterle a Violínou /0 tr.b./  Nováčkem této soutěže naopak nebyl její vítěz Matěj Havran s Moikem, který dokázal porazit velmi rychlého, ale nakonec stříbrného Filipa Nešpora s Jožinem / oba JK Janov/ a bronzovou Pavlu Benešovou s Indiánem /JK Vysoké Mýto/ - všechny časy byly v rozmezí jedné vteřiny. Mezi nejstylovější dvojice parkuru 60 cm patřili: Filip Tošovský, Sára Finsterle, Anička Šolcová, Blanka Provazníková, Denisa Menšíková, Sabina Bádalová, Pavla Benešová a Šárka Votavová - ta byla nakonec vyhodnocena jako vítězná.

 

Než oznámím nejúspěšnější dvojice parkuru 80 cm, musím nejprve všechny účastníky Jezdeckých her velice pochválit za úpravu koní a pěkné oblečení. V drtivé většině měli jezdci kompletní jezdeckou ústroj, včetně saka! Je to opravdu pěkná podívaná nejen pro nás - přímé účastníky her, ale i pro diváky , kteří chodí na Jezdecké hry podporovat své favority nebo se jen tak podívat .

Vyšší obsazenost než obvykle jsme zaznamenaly i v parkuru 80 cm. Z 15 dvojic si nejlépe vedla Šárka Votavová s Lipton Kite /J+J Votava, o necelou vteřinu porazila Vandu Tmějovou s Labe James /JK Hřebčín Suchá/, která si kromě druhého místa odnesla i ocenění za nejstylovějšího jezdce soutěže. Velmi líbivý parkur předvedla i třetí umístěná Pavla Lipavská s Juráškem /JK Sloupnice/.

 

Na závěr děkujeme všem, kdo zavítaly na Jezdecké hry na Suchou. Doufáme, že se vám program i výkony líbily a pokud budete mí jakékoliv připomínky nebo návrhy, rádi je uslyšíme, abychom mohly podmínky pro děti neustále zlepšovat. 

Už nyní se těšíme, až se setkáme při květnových jezdeckých hrách!

Kompletní výsledky + žebříčky celoročních soutěží zaštítěné Jezdeckými potřebami Muricio Pěšice, najdete v sekci VÝSLEDKY.

Foto z akce najdete na www.fotokamenik.cz

Vloženo 26.4.2011 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz