2. kolo jezdeckých her pro děti

Druhý díl Jezdeckých her se v areálu jízdárny Suchá se konal v sobotu 16. května 2015. Celý den nás doprovázelo sluníčkové počasí a určitě i nejen u mě milý pocit, že máme opět velmi silnou parkurovou základnu plnou talentovaných dětí :-) však to není  tak dávno, co jsme se při jezdeckých hrách potkávali s nynějšími úspěšnými juniorskými jezdci.

To vše by samozřejmě nešlo bez obětavých rodičů, kteří se v roli trenérů, manažerů, ošetřovatelů, pečovatelů na to všem podílejí zásadní mírou - zajišťují, radí, podporují, suší slzy a jsou vždy po ruce …  a mnohokrát přinášejí  i velké oběti, třeba jako tatínkové v sobotu, kdy museli hry upřednostnit před hokejovým utkáním Čechy – Kanada … a to se cení :-)!

První soutěž jízda zručnosti měla na startu neuvěřitelných 49 dvojic a 12 nástrah kurzu nejlépe zvládla dvojice Žofie Kendrlová s růžově laděnou Barbie /JK Vaškovic Farma/, jízda se velmi povedla i druhé umístěné Veronice Čermákové s Del Fergus /JK Útěchov/ a ze své první medaile měla za 3. místo velkou radost domácí Anežka Novotná s Jájou /JK Hřebčín Suchá/. Vydařenou premiéru zde měla i pokračovatelka další rodinné tradice Niky Bártová s Primem /JK Markéty Bártové/.


Co se mi opět moc líbilo, byly různé vychytávky v úpravě koníků. Nedá mi to a pro inspiraci přikládám pár nápaditých variací :-) Stejně tak byla vyladěná i trička sourozenců z Bodlinkova :-) fakt bezva, příště si je musíme na památku zvěčnit :-)


Šest úkolů ztížených pěti skoky čekaly na jezdce v Jízdě zručnosti se skoky a vybojovat co nejlepší výsledek se pokusilo celkem 40 dětí. S pohádkovým Juráškem nakonec zvítězila Klára Linková /Dolní Bezděkov/, o vteřinku druhá se umístila zkušená dvojice Anička Drdlová - Vilík /JK Kunčina/ a trojici rychlíků doplnila slovenská jezdkyně Lenka Kýšková v sedle Saši /JK Bzince pod Javorinou/. Mimo jiné často zaznívá mezi dětmi otázka, zda budou na hrách holky Kýškovi :-).  A když řeknu, že ano, všichni posmutní, že bude těžké je porazit :-) Ale, když vidím, jak jste všichni zdravě soutěživí, uvidíte, že se vám to dříve nebo později podaří … musíte omrknout jejich taktiku :-)!


První dvě místa v parkuru 40 cm /30 statujících/ patřily barvám Vaškovic Farmy, štěstěna byla více nakloněna Elišce Svatošové s Taurem, dvě desetinky znamenaly stříbro pro Kateřinu Šírovou s Dasty a stejně jako v předchozí soutěži si bronz vyjezdila průběžně nejlepší jezdkyně PONY POHÁRU 2015  Lenka Kýšková se Sašou /Slovensko/. Čtvrtá byla malá Maruška Slušná s Nikitou, kterou si půjčila od své sestry Aničky a jak se zdá, bude to bezvadná posila.


Parkur 60 cm vyhrála vydařenou jízdou domácí Adélka Škeříková s Bredy /JK Hřebčín Suchá/ před jediným chlapcem ze startovního pole Viktorem Regnardem - Kuba /TJ Podorlicko Letorad/. Třetí místo zůstalo opět doma díky Amálce Papouškové s Palomínem /JK Hřebčín Suchá/, tato dvojice byla také vyhlášená jako nejstylovější.

V parkuru 70 cm si už Viktor Regnard s Kubou vítězství ujít nenechal  - v rozeskakování dokonce dosáhl na  nejrychlejší čas dne! S minimálním rozdílem se na druhé příčce se umístila obávaná jezdkyně :-) Libuška Kýšková s Málinkou /Slovensko/ a trojlístek nejlepších doplnila také velice nebezpečná :-), ale zároveň i nejstylovější dvojice soutěže Magdalena Slavíčková - Blesk /Stáj Dolly/.

Svoji bojovnost prokázala Magdalena Slavíčková hned v následující soutěži parkuru ZZ /80 cm/, kde s Bleskem po dynamickém rozeskakování zvítězili, pro barvy Hřebčína Karlen vybojovala stříbro Agáta Holánková s Letorem a stupně vítězů doplnila Dominika Tutschová s Primusem / JK Hřebčín Suchá/.

Průběžné pořadí PONY POHÁRU 2015 1. Lenka Kýšková /JK Bzince pod Javorinou 2. Štěpán Vrabec / Stáj DH Ranch Křižanov/3. Maruška Slušná /Stáj Slušný/

Průběžné pořadí DĚTSKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2015 1. Libuška Kýšková /JK Bzince pod Javorinou/ 2. Viktor Regnard /TJ Podorlicko Letohrad/ 3. Áťa Holánková /Hřebčín Karlen/

Průběžné pořadí POHÁRU STÁJE MANON 2015 1. Magda Slavíčková /Stáj Dolly/, 2. Dominika Tutschová /JKHS/, 3. Áťa Holánková /Hřebčín Karlen/

Prosím všechny účastníky, aby si průběžně kontrolovaly dosažené body a pokud by si zjistili nějakou nesrovnalost, dali mi obratem vědět a hned výsledky opravím, jen připomínám, pokud někdo startuje se dvěma koňmi, počítá se mu pouze jeden - lepší dosažený výsledek.

Za pořadatele děkujeme všem jezdcům za krásné sportovní odpoledne plné vzorných výkonů, napínavých soubojů, fandění a dobré nálady. Děkuji také DJ Honzíkovi Kameníkovi za vyladěný hudební doprovod a také hlasatelce Magdě za skvěle zvládnutý maraton!

A my všichni se budeme opět těšit na další jezdecké hry, které se konají 13. června 2015! No a pak jsou již VYTOUŽENÉ PRÁZDNINY!!!

Vloženo 22.5.2015 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz